+420 720 412 743 info@golfrapotin.cz

Ukončení naší první společné golfové sezony

Vážení členové a příznivci golfu,

Naše první společná golfová sezona je za námi a areál Golf Clubu Rapotín se od 9.11.2022 ukládá k zimnímu spánku. Od tohoto dne platí zákaz vstupu na cvičné plochy pro členy i nečleny klubu. Nyní budeme pracovat na jejich zazimování a přípravě na příští sezonu, aby byly minimálně ve stejné kondici, jako letos.

Golf Club Rapotín pomalu bilancuje první sezónu provozu

Na konci května se otevřelo po tříletém budování nové sportoviště v Rapotíně. Na bývalé sovětské střelnici byly v první etapě vybudovány kompletní tréninkové plochy pro golf. Slavnostního otevření se mimo jiné zúčastnili zástupci obce v čele s panem starostou a paní místostarostkou, zástupci České Golfové Federace (ČGF), Národní Sportovní Agentury, Olomouckého kraje, města Šumperka a České unie sportu. V rámci bohatého programu se uskutečnily dvě golfové akademie pro děti i dospělé.

Provoz sportoviště pak probíhal denně jak pro členy, kterých je nyní více než 140, tak i pro širokou veřejnost. V měsících květnu a červnu si golf vyzkoušelo téměř 750 dětí ze škol sdružení obcí Rapotín, Loučná nad Desnou, Sobotín nebo Šumperk, a to pod vedením profesionálního trenéra. Za přispění Nemocnice Šumperk a MAPO GROUP byly od června zahájeny pravidelné dětské golfové tréninky, které probíhaly pravidelně každý týden a přihlásit se mohly děti bez rozdílu věku. Dětem bylo zapůjčeno golfové vybavení a potřebné vedení probíhalo opět za podpory klubu a profesionálního trenéra. Sportoviště využívají zájemci z širokého okolí včetně Jesenicka, protože nejbližší podobné sportoviště je až ve Vésce u Olomouce.

Klub se zapojil do celorepublikové sportovní činnosti v rámci ČGF, a to účastí ve III. lize, kde se klub z 25 družstev umístil na šestém místě. Dále jsme uspořádali první oficiální mistrovství svého klubu na hřišti v Olomouci, kdy se v jednotlivých kategoriích utkali naši členové o první „Mistry klubu“. V hlavní kategorii zvítězil Tomáš Bank, v seniorské kategorii Josef Trojan, v kategorii žen Sandra Bartošová a v kategorii juniorů teprve 11letý Kryštof Šulák.

Na konci září proběhly další akce. Bylo nám ctí přivítat členy Klubu českých turistů Šumperk, kterým byl areál i tento krásný sport představen. Pro širokou veřejnost byl uspořádán „OPEN DAY“ s názvem „Golf pro všechny“ s golfovými soutěžemi pro děti a golfovou akademií pro dospělé.

Klub stále přijímá nové členy a umožňuje sportovat i nečlenům v případě jejich zájmu. Provoz areálu, který má téměř 5 ha, zajišťují dva správci a neustále jej vylepšujeme.

Tedy pokud chceme rekapitulovat necelý první rok činnosti a provozu, pak se podařilo sportoviště nejen zprovoznit, ale i neustále rozšiřovat a vylepšovat.

Velké díky za podporu patří členům a všem sponzorům, bez kterých by provoz i tréninkové plochy nemohly být celý rok v takové kondici, jak tomu bylo letos.  

Touto cestou Vám děkujeme za přízeň i podporu a těšíme se opět na viděnou.

RAPOTÍN GOLF CLUB

Novinky

PF 2024

PF 2024

Mílí příznivci Golf Clubu Rapotín, děkujeme za Vaši přízeň v uplynulém roce a přejeme Vám úspěšný rok 2024.

číst více
Vánoční nadílka je tady!

Vánoční nadílka je tady!

S bližícími se Vánocemi jsme si pro Vás připravili malou vánoční golfovou nadílku, která jistě potěší Vás i Vaše blízké.  Pro všechny jsme do...

číst více
Uzavření klubového baru

Uzavření klubového baru

Od 2.11. 2023 uzavíráme klubový bar. Cvičné plochy jsou stále otevřeny k tréninku. Platby pro veřejnost probíhají přes naše e-shop. Zima již klepe...

číst více
MISTROVSTVÍ KLUBU 2023

MISTROVSTVÍ KLUBU 2023

10.9. 2023 proběhl v Golf Resort Olomouc 2. ročník Mistrovství GC Rapotín. V krásném počasí nám vznikli noví MISTŘI KLUBU. Muži: 1. Jiří Baudis 2....

číst více

RAPOTÍN GOLF CLUB

Hlavní partneři

Partneři mládeže

Partneři